Adres serwisu

Grochowska 239
04-001 Warszawa

Godziny otwarcia:

Pn - Pt: 10.00 - 18.00
Sob. 11.00 - 15.00

Wymiana układu SMC

Wykfalifikowani Pracownicy

Nasz zespół poradzi sobie z twoim problemem.

Szybka Naprawa

Wymiana prosta naprawa urządzenia Apple trwa zaledwie 30 minut.

Zaawansowany Sprzęt

Korzystamy z najnowszych i najlepszych technologi na rynku.

12 Lat Doświadczenia

Nasza Firma ma 12 lat doświadczenia w naprawie sprzętu Apple.

Serwis MacBook

Wymiana układu SMC

Serwis MacBook zajmuje się profesjonalną, pogwarancyjną naprawą urządzeń Apple. O naszej rzetelności świadczą opinie zadowolonych klientów. Nasz oddział znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Praga-Południe, na ulicy Grochowskiej 239. Łatwo nas znajdziecie. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego bądź e-mailowego, aby uniknąć zbędnego czekania w oddziale.

Adres serwisu

ul. Grochowska 239
04-001 Warszawa

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 10.00 - 18.00
Sob. 11.00 - 15.00

Wymiana układu SMC w MacBooku

W naszym laptopie może dojść do różnych uszkodzeń, które nie pozwolą nam normalnie korzystać z urządzenia. W takich chwilach musimy oddać MacBooka do serwisu, aby specjaliści pozbyli się naszych problemów ze sprzętem. Właśnie tak należy postępować w przypadku uszkodzenia układu SMC. Zapraszamy was więc do Serwis iPhone. Z wielką radością pozbędziemy się usterek w waszym urządzeniach.

Czym jest układ SMC?

Wiemy, że nie każdy może wiedzieć, czym jest układ SMC, a tym bardziej, za co on odpowiada. SMC to System Management Controller, czyli kontroler, który służy do zarządzania systemem w naszym laptopie. Jest to bardzo ważna część urządzenia, dlatego jego usterki sprawiają, że nasz laptop nie będzie działać poprawnie. Za co on odpowiada? Jest niezbędny do uruchamiania mniejszych procesów sprzętowych np.: dzięki niemu poprawnie działa klawiatura w naszym MacBooku. Sprawia on, że nasze urządzenie się nie przegrzewa i zachowuje prawidłową temperaturę. Dzięki niemu po naciśnięciu na klawisz Power MacBook się uruchamia. Układ SMC odpowiada za prawidłowe działanie pokrywy urządzenia; aby odpowiednio się otwierała i zamykała. To dzięki niemu klawiatura w naszym MacBooku podświetla się na odpowiedni kolor. Dodatkowo System Management Controller dba o to, aby bateria dobrze działała. Jak więc widać, jest to bardzo ważna część w naszym MacBooku, a jej usterki mogą spowodować, że wiele funkcji nie będzie działać tak, jak powinno.

Objawy uszkodzenia układu SMC

Usterka układu SMC jest bardzo wyjątkowa. Trudno ją samodzielnie zdiagnozować, ponieważ nie daje ona o sobie jasnych znaków. Właśnie dlatego chcemy wam przedstawić objawy, jakie jej towarzyszą. Dzięki temu będziecie mogli szybciej zareagować i oddać swoje urządzenie do serwisu, aby profesjonaliści się nim zajęli.

Objawy uszkodzenia układu SMC:

  • Po naciśnięciu przycisku Power, urządzenie się nie włącza,
  • Wentylatory nie działają poprawnie, MacBook się nagrzewa,
  • Nie działają poprawnie diody stanu uśpienia oraz ładowania baterii,
  • Podświetlenie matrycy nie reaguje prawidłowo na warunki otoczenia, w którym się znajdujemy,
  • Wentylatory nie działają poprawnie,
  • Bateria ładuje się nieprawidłowo albo podaje błędne informacje o stanie baterii np.: źle informuje o swoim naładowaniu,
  • Podświetlenie klawiatury nie działa lub nie jest równomierne,
  • Urządzenie pracuje zdecydowanie wolniej, chociaż nie ma żadnego obciążenia procesora,
  • Laptop nie zachowuje się prawidłowo w momencie zamykania i otwierania pokrywy.

Objawów jest naprawdę wiele i nie zawsze jesteśmy w stanie samemu stwierdzić, że układ SMC się uszkodził. Najlepiej od razu oddać urządzenie do serwisu, aby tam specjaliści zdecydowali, co jest powodem uszkodzenia. 

Naprawa układu SMC w Serwisie iPhone

W naszym salonie możemy naprawić wasz układ SMC. Jesteśmy profesjonalistami, którzy doskonale wiedzą, jak pozbyć się tej usterki. Pomożemy wam również, jeśli jakaś inna część urządzenia się zepsuje. Mamy odpowiednie doświadczenie i wiedzę, która pozwala nam wykonywać naszą pracę, jak najlepiej się da. Jak wygląda naprawa układu SMC w Serwisie iPhone? Na samym początku zaczynamy od postawienia diagnozy. Dzięki niej będziemy wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się usterki i czy na pewno sygnały, które dawało nam urządzenie, świadczą o zepsuciu SMC, a nie innego podzespołu. Gdy już postawimy diagnozę, przejdziemy do naprawy. Nie zawsze będzie trzeba wymieniać układ. Czasami będzie potrzebna tylko jego naprawa, aby znowu zaczął działać poprawnie. Później sprawdzamy, czy urządzenie na pewno działa sprawnie. Jeśli tak, to będziecie mogli je od nas odebrać.

W Serwisie iPhone wszystkie naprawy wykonujemy błyskawicznie. Nie chcemy na długo zabierać waszego urządzenia, więc już po jednym lub dwóch dniach będziecie mogli od nas odebrać MacBooka ze sprawnym układem SMC. Warto dodać, że na każdą usługę otrzymacie od nas gwarancję. Jednak nasi klienci bardzo rzadko muszą z nich korzystać, więc w waszym przypadku również tak będzie. Dodatkowo wszystkie naprawy wykonujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, które nie będą dla was dużym doświadczeniem. Odwiedźcie nasz salon i sami się o tym przekonajcie!

Cennik wymiany SMC Macbook

Modele MacBook Pro Unibody 2008-2012

Modele MacBook Pro RETINA ROK 2012-2020

Modele MacBook Air ROK 2010- 2020